Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1299/30C SL002 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 1299/30C SL002 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
1299/30C SL002
| Part No | 1299/30C SL002 |
|---|---|
| Manufacturer | Alpha Wire |
| Description | CABLE 30COND 22AWG SHLD 500' |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tensile Strength: | 0.389" (9.88mm) |
|---|---|
| Conductor Diameter: | Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
| Shield Type: | 7/30 |
| Gender: | Multi-Conductor |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Length - Exposed Ends: | 30 |
| Description: | CABLE 30COND 22AWG SHLD 500' |
| Core Material: | Slate |
| Features: | Drain Wire |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 80°C |
| Shield Coverage: | Aluminum |
| Conductor Plating: | 0.032" (0.81mm) |
| Return Loss: | Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
| Barrel Depth: | 300V |
| Voltage: | 22 AWG |
| Dielectric Material: | Copper, Tinned |
| Conductor Material: | Foil |
| Shielding: | 500.0' (152.4m) |
| VoP, Velocity of Propagation: | 100% |
| Manufacturer Part Number: | 1299/30C SL002 |
| Ratings: | - |
| Series: | - |
| Cable Type: | Communication, Control |
| Expanded Description: | 30 Conductor Multi-Conductor Cable Slate 22 AWG Foil 500.0' (152.4m) |
Introduce
We can supply 1299/30C SL002 , send us a request quote to request 1299/30C SL002 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 1299/30C SL002.The price and lead time for 1299/30C SL002 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 1299/30C SL002.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






