Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 121RI,GY with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 121RI,GY with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
121RI,GY
| Part No | 121RI,GY |
|---|---|
| Manufacturer | Serpac Electronic Enclosures |
| Description | BOX ABS GRAY 4.1"L X 2.6"W |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Height: | 1.500" (38.10mm) |
|---|---|
| Container Type: | Box |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Box Plastic, ABS Gray Hand Held, Split Sides 4.100" L x 2.600" W (104.14mm x 66.04mm) X 1.500" (38.10mm) |
| Material Flammability Rating: | UL94 HB |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Weight: | 0.158 lb (71.67g) |
| Shipping Info: | Shipped from Digi-Key |
| Ratings: | IP40, NEMA 1 |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 4.100" L x 2.600" W (104.14mm x 66.04mm) |
| Color: | Gray |
| Series: | S |
| Thickness: | 0.100" (2.54mm) |
| Other Names: | 121-RI GRAY 121RI-GY SR121-RIG |
| Material: | Plastic, ABS |
| Design: | Hand Held, Split Sides |
| Features: | Front Access, PCB Supports |
| Area (L x W): | 10.7 in² (69 cm²) |
Introduce
We can supply 121RI,GY , send us a request quote to request 121RI,GY pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 121RI,GY.The price and lead time for 121RI,GY depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 121RI,GY.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





