Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 001-0011 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 001-0011 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
001-0011
| Part No | 001-0011 |
|---|---|
| Manufacturer | Laird Technologies |
| Description | RF ANT 915MHZ WHIP TILT RP-SMA |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| VSWR: | 2.5 |
|---|---|
| Applications: | - |
| Mounting Type: | Connector Mount |
| Packaging: | Bulk |
| Return Loss: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency Group: | UHF (300 MHz ~ 1 GHz) |
| Detailed Description: | 915MHz Whip, Tilt RF Antenna 902MHz ~ 928MHz 2dBi Connector, RP-SMA Male Connector Mount |
| Termination: | Connector, RP-SMA Male |
| Number of Bands: | 1 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Gain: | 2dBi |
| Frequency Range: | 902MHz ~ 928MHz |
| Antenna Type: | Whip, Tilt |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Height (Max): | 8.031" (204.00mm) |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Features: | - |
| Frequency (Center/Band): | 915MHz |
Introduce
We can supply 001-0011 , send us a request quote to request 001-0011 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 001-0011.The price and lead time for 001-0011 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 001-0011.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






