Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy X4045S8IZ with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy X4045S8IZ with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
X4045S8IZ
| Part No | X4045S8IZ |
|---|---|
| Manufacturer | Intersil |
| Description | IC CPU SUPERV 4K EEPROM 8-SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tube |
| Supplier Device Package: | 8-SOIC |
| Number of Voltages Monitored: | 1 |
| Reset Timeout: | 100 ms Minimum |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 8-SOIC |
| Voltage - Threshold: | 4.38V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 21 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Output: | Open Drain or Open Collector |
| Series: | - |
| Base Part Number: | X4045 |
| Type: | Simple Reset/Power-On Reset |
| Reset: | Active High |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
Introduce
We can supply X4045S8IZ , send us a request quote to request X4045S8IZ pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number X4045S8IZ.The price and lead time for X4045S8IZ depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part X4045S8IZ.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Related parts for X4045S8IZ
| Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|
![]() |
X40410S8 | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X40410S8-A | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X40410S8-AT1 | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X40410S8-B | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X40410S8-BT1 | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X40410S8-C | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X40410S8-CT1 | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X40410S8I-A | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X40410S8I-AT1 | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X40410S8I-B | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X40410S8I-BT1 | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X40410S8I-C | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X40410S8I-CT1 | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X40410V8-A | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8TSSOP | RFQ >> |
![]() |
X40410V8-AT1 | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8TSSOP | RFQ >> |
![]() |
X40410V8-B | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8TSSOP | RFQ >> |
![]() |
X40410V8-BT1 | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8TSSOP | RFQ >> |
![]() |
X40410V8-C | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8TSSOP | RFQ >> |
![]() |
X40410V8-CT1 | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8TSSOP | RFQ >> |
![]() |
X40410V8I-A | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8TSSOP | RFQ >> |
![]() |
X40410V8I-AT1 | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8TSSOP | RFQ >> |
![]() |
X40410V8I-B | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8TSSOP | RFQ >> |
![]() |
X40410V8I-BT1 | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8TSSOP | RFQ >> |
![]() |
X40410V8I-C | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8TSSOP | RFQ >> |
![]() |
X40410V8I-CT1 | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8TSSOP | RFQ >> |
![]() |
X40411S8-A | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X40411S8-AT1 | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X40411S8-B | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X40411S8-BT1 | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X40411S8-C | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X40411S8-CT1 | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X40411S8I-A | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X40411S8I-AT1 | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X40411S8I-B | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X40411S8I-BT1 | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X40411S8I-C | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X40411S8I-CT1 | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X40411V8-A | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8TSSOP | RFQ >> |
![]() |
X40411V8-AT1 | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8TSSOP | RFQ >> |
![]() |
X40411V8-B | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8TSSOP | RFQ >> |
![]() |
X40411V8-BT1 | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8TSSOP | RFQ >> |
![]() |
X40411V8-C | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8TSSOP | RFQ >> |
![]() |
X40411V8-CT1 | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8TSSOP | RFQ >> |
![]() |
X40411V8I-A | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8TSSOP | RFQ >> |
![]() |
X40411V8I-AT1 | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8TSSOP | RFQ >> |
![]() |
X40411V8I-B | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8TSSOP | RFQ >> |
![]() |
X40411V8I-BT1 | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8TSSOP | RFQ >> |
![]() |
X40411V8I-C | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8TSSOP | RFQ >> |
![]() |
X40411V8I-CT1 | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8TSSOP | RFQ >> |
![]() |
X40414S8-A | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8-SOIC | RFQ >> |





