Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy X4043M8I-2.7A with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy X4043M8I-2.7A with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
X4043M8I-2.7A
| Part No | X4043M8I-2.7A |
|---|---|
| Manufacturer | Intersil |
| Description | IC CPU SUPERV 4K EE RST LO 8MSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tube |
| Supplier Device Package: | 8-MSOP |
| Number of Voltages Monitored: | 1 |
| Reset Timeout: | 100 ms Minimum |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 8-MSOP |
| Voltage - Threshold: | 2.92V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Output: | Open Drain or Open Collector |
| Series: | - |
| Base Part Number: | X4043 |
| Type: | Simple Reset/Power-On Reset |
| Reset: | Active Low |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
Introduce
We can supply X4043M8I-2.7A , send us a request quote to request X4043M8I-2.7A pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number X4043M8I-2.7A.The price and lead time for X4043M8I-2.7A depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part X4043M8I-2.7A.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Related parts for X4043M8I-2.7A
| Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|
![]() |
X40410S8 | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X40410S8-A | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X40410S8-AT1 | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X40410S8-B | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X40410S8-BT1 | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X40410S8-C | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X40410S8-CT1 | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X40410S8I-A | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X40410S8I-AT1 | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X40410S8I-B | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X40410S8I-BT1 | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X40410S8I-C | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X40410S8I-CT1 | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X40410V8-A | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8TSSOP | RFQ >> |
![]() |
X40410V8-AT1 | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8TSSOP | RFQ >> |
![]() |
X40410V8-B | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8TSSOP | RFQ >> |
![]() |
X40410V8-BT1 | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8TSSOP | RFQ >> |
![]() |
X40410V8-C | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8TSSOP | RFQ >> |
![]() |
X40410V8-CT1 | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8TSSOP | RFQ >> |
![]() |
X40410V8I-A | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8TSSOP | RFQ >> |
![]() |
X40410V8I-AT1 | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8TSSOP | RFQ >> |
![]() |
X40410V8I-B | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8TSSOP | RFQ >> |
![]() |
X40410V8I-BT1 | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8TSSOP | RFQ >> |
![]() |
X40410V8I-C | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8TSSOP | RFQ >> |
![]() |
X40410V8I-CT1 | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8TSSOP | RFQ >> |
![]() |
X40411S8-A | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X40411S8-AT1 | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X40411S8-B | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X40411S8-BT1 | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X40411S8-C | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X40411S8-CT1 | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X40411S8I-A | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X40411S8I-AT1 | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X40411S8I-B | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X40411S8I-BT1 | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X40411S8I-C | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X40411S8I-CT1 | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X40411V8-A | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8TSSOP | RFQ >> |
![]() |
X40411V8-AT1 | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8TSSOP | RFQ >> |
![]() |
X40411V8-B | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8TSSOP | RFQ >> |
![]() |
X40411V8-BT1 | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8TSSOP | RFQ >> |
![]() |
X40411V8-C | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8TSSOP | RFQ >> |
![]() |
X40411V8-CT1 | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8TSSOP | RFQ >> |
![]() |
X40411V8I-A | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8TSSOP | RFQ >> |
![]() |
X40411V8I-AT1 | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8TSSOP | RFQ >> |
![]() |
X40411V8I-B | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8TSSOP | RFQ >> |
![]() |
X40411V8I-BT1 | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8TSSOP | RFQ >> |
![]() |
X40411V8I-C | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8TSSOP | RFQ >> |
![]() |
X40411V8I-CT1 | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8TSSOP | RFQ >> |
![]() |
X40414S8-A | Intersil | IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8-SOIC | RFQ >> |






