Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TC1270ANSVRCTR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TC1270ANSVRCTR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
TC1270ANSVRCTR
| Part No | TC1270ANSVRCTR |
|---|---|
| Manufacturer | Micrel / Microchip Technology |
| Description | IC RESET MONITOR 2.93V SOT143-4 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | TO-253-4, TO-253AA |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | SOT-143 |
| Number of Voltages Monitored: | 1 |
| Reset Timeout: | 140 ms Minimum |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SOT-143 |
| Voltage - Threshold: | 2.93V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Output: | Open Drain or Open Collector |
| Series: | - |
| Base Part Number: | TC1270ANS |
| Type: | Simple Reset/Power-On Reset |
| Reset: | Active Low |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TA) |
Introduce
We can supply TC1270ANSVRCTR , send us a request quote to request TC1270ANSVRCTR pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TC1270ANSVRCTR.The price and lead time for TC1270ANSVRCTR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part TC1270ANSVRCTR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation








