Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PC-11645 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PC-11645 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
PC-11645
| Part No | PC-11645 |
|---|---|
| Manufacturer | Bud Industries, Inc. |
| Description | BOX ABS BLACK 9.18"L X 5.25"W |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Height: | 2.363" (60.02mm) |
|---|---|
| Container Type: | Box |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Box Plastic, ABS Black Split Sides and End Panel(s) 9.180" L x 5.250" W (233.17mm x 133.35mm) X 2.363" (60.02mm) |
| Material Flammability Rating: | UL94 V-0 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 5 Weeks |
| Weight: | 0.656 lb (297.56g) |
| Shipping Info: | Shipped from Digi-Key |
| Ratings: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 9.180" L x 5.250" W (233.17mm x 133.35mm) |
| Color: | Black |
| Series: | Plasticase Style H |
| Thickness: | 0.120" (3.05mm) |
| Other Names: | 377-1571 PC 11645 PC11645 |
| Material: | Plastic, ABS |
| Design: | Split Sides and End Panel(s) |
| Features: | PCB Supports |
| Area (L x W): | 48.2 in² (311 cm²) |
Introduce
We can supply PC-11645 , send us a request quote to request PC-11645 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PC-11645.The price and lead time for PC-11645 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part PC-11645.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation









