Home > Products > Integrated Circuits (ICs) > PMIC - Power Management - Specialized > MC34903CP3EKR2
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MC34903CP3EKR2 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MC34903CP3EKR2 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MC34903CP3EKR2
| Part No | MC34903CP3EKR2 |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | IC SWITCH HIGH SIDE 32SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Applications: | System Basis Chip |
|---|---|
| Package / Case: | 32-SSOP (0.295", 7.50mm Width) Exposed Pad |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | 32-SOIC EP |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | System Basis Chip PMIC 32-SOIC EP |
| Voltage - Supply: | 5.5 V ~ 28 V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Base Part Number: | MC34903 |
| Current - Supply: | 2mA |
| Other Names: | 935311493518 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
Introduce
We can supply MC34903CP3EKR2 , send us a request quote to request MC34903CP3EKR2 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MC34903CP3EKR2.The price and lead time for MC34903CP3EKR2 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MC34903CP3EKR2.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation








