Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MAX8765AETI+ with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MAX8765AETI+ with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MAX8765AETI+
| Part No | MAX8765AETI+ |
|---|---|
| Manufacturer | Maxim Integrated |
| Description | IC BATT CHARGER MULTICHEM 28TQFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 28-WFQFN Exposed Pad |
|---|---|
| Voltage - Supply (Max): | 28V |
| Packaging: | Tube |
| Supplier Device Package: | 28-TQFN (5x5) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Charger IC Multi-Chemistry 28-TQFN (5x5) |
| Battery Chemistry: | Multi-Chemistry |
| Programmable Features: | - |
| Interface: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Battery Pack Voltage: | 17.6V (Max) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Number of Cells: | 2 ~ 3 |
| Base Part Number: | MAX8765 |
| Current - Charging: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Fault Protection: | - |
| Charge Current - Max: | - |
Introduce
We can supply MAX8765AETI+ , send us a request quote to request MAX8765AETI+ pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MAX8765AETI+.The price and lead time for MAX8765AETI+ depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MAX8765AETI+.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






