Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MAX8664AEEP+ with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MAX8664AEEP+ with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MAX8664AEEP+
| Part No | MAX8664AEEP+ |
|---|---|
| Manufacturer | Maxim Integrated |
| Description | IC CNTRLR DUAL OUT 20-QSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Applications: | Power Supplies |
|---|---|
| Package / Case: | 20-SSOP (0.154", 3.90mm Width) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tube |
| Supplier Device Package: | 20-QSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Power Supplies PMIC 20-QSOP |
| Voltage - Supply: | 4.5 V ~ 28 V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Base Part Number: | MAX8664 |
| Current - Supply: | 1.4mA |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
Introduce
We can supply MAX8664AEEP+ , send us a request quote to request MAX8664AEEP+ pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MAX8664AEEP+.The price and lead time for MAX8664AEEP+ depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MAX8664AEEP+.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






