Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MAX815TESA+ with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MAX815TESA+ with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MAX815TESA+
| Part No | MAX815TESA+ |
|---|---|
| Manufacturer | Maxim Integrated |
| Description | IC SUPERVISOR MPU LP 8SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tube |
| Supplier Device Package: | 8-SOIC |
| Number of Voltages Monitored: | 1 |
| Reset Timeout: | 140 ms Minimum |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel 8-SOIC |
| Voltage - Threshold: | 3.03V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Output: | Push-Pull, Totem Pole |
| Series: | - |
| Base Part Number: | MAX815 |
| Type: | Simple Reset/Power-On Reset |
| Reset: | Active Low |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
Introduce
We can supply MAX815TESA+ , send us a request quote to request MAX815TESA+ pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MAX815TESA+.The price and lead time for MAX815TESA+ depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MAX815TESA+.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





