Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MAX810TTR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MAX810TTR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MAX810TTR
| Part No | MAX810TTR |
|---|---|
| Manufacturer | AMI Semiconductor / ON Semiconductor |
| Description | IC MPU SUPERVISORY 3.08V SOT23 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | SOT-23-3 (TO-236) |
| Number of Voltages Monitored: | 1 |
| Reset Timeout: | 140 ms Minimum |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel SOT-23-3 (TO-236) |
| Voltage - Threshold: | 3.08V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Output: | Push-Pull, Totem Pole |
| Series: | - |
| Base Part Number: | MAX810 |
| Type: | Simple Reset/Power-On Reset |
| Other Names: | MAX810TTROSTR |
| Reset: | Active High |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C (TJ) |
Introduce
We can supply MAX810TTR , send us a request quote to request MAX810TTR pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MAX810TTR.The price and lead time for MAX810TTR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MAX810TTR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






