Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MAX809SQ308T1G with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MAX809SQ308T1G with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MAX809SQ308T1G
| Part No | MAX809SQ308T1G |
|---|---|
| Manufacturer | AMI Semiconductor / ON Semiconductor |
| Description | IC MPU RESET MON 3.08V SOT-323 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | SC-70, SOT-323 |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | SC-70-3 (SOT323) |
| Number of Voltages Monitored: | 1 |
| Reset Timeout: | 140 ms Minimum |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel SC-70-3 (SOT323) |
| Voltage - Threshold: | 3.08V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Output: | Push-Pull, Totem Pole |
| Series: | - |
| Base Part Number: | MAX809 |
| Type: | Simple Reset/Power-On Reset |
| Other Names: | MAX809SQ308T1G-ND MAX809SQ308T1GOSTR |
| Reset: | Active Low |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C (TJ) |
Introduce
We can supply MAX809SQ308T1G , send us a request quote to request MAX809SQ308T1G pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MAX809SQ308T1G.The price and lead time for MAX809SQ308T1G depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MAX809SQ308T1G.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






