Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MAX8069ESA+ with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MAX8069ESA+ with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MAX8069ESA+
| Part No | MAX8069ESA+ |
|---|---|
| Manufacturer | Maxim Integrated |
| Description | IC VREF SHUNT 1.22V 8SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±2.4% |
|---|---|
| Noise - 0.1Hz to 10Hz: | - |
| Reference Type: | Shunt |
| Package / Case: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tube |
| Supplier Device Package: | 8-SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Shunt Voltage Reference IC ±2.4% 5mA 8-SOIC |
| Current - Cathode: | 60µA |
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 1.22V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Temperature Coefficient: | 25ppm/°C |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Noise - 10Hz to 10kHz: | 20µVrms |
| Base Part Number: | MAX8069 |
| Current - Supply: | - |
| Current - Output: | 5mA |
| Voltage - Input: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Output Type: | Fixed |
Introduce
We can supply MAX8069ESA+ , send us a request quote to request MAX8069ESA+ pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MAX8069ESA+.The price and lead time for MAX8069ESA+ depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MAX8069ESA+.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





