Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MAX6412UK30+T with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MAX6412UK30+T with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MAX6412UK30+T
| Part No | MAX6412UK30+T |
|---|---|
| Manufacturer | Maxim Integrated |
| Description | IC RESET MPU LOW PWR SOT23-5 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | SC-74A, SOT-753 |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | SOT-23-5 |
| Number of Voltages Monitored: | 1 |
| Reset Timeout: | Adjustable/Selectable |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel SOT-23-5 |
| Voltage - Threshold: | 3V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Output: | Push-Pull, Totem Pole |
| Series: | - |
| Base Part Number: | MAX6412 |
| Type: | Simple Reset/Power-On Reset |
| Reset: | Active Low |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TA) |
Introduce
We can supply MAX6412UK30+T , send us a request quote to request MAX6412UK30+T pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MAX6412UK30+T.The price and lead time for MAX6412UK30+T depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MAX6412UK30+T.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






