Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MAX1799EUP+T with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MAX1799EUP+T with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MAX1799EUP+T
| Part No | MAX1799EUP+T |
|---|---|
| Manufacturer | Maxim Integrated |
| Description | IC PWR SPLY CDMA 20-TSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Applications: | Cellular, CDMA Handset |
|---|---|
| Package / Case: | 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | 20-TSSOP-EP |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Cellular, CDMA Handset PMIC 20-TSSOP-EP |
| Voltage - Supply: | 2.5 V ~ 5.5 V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Base Part Number: | MAX1799 |
| Current - Supply: | 367µA |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
Introduce
We can supply MAX1799EUP+T , send us a request quote to request MAX1799EUP+T pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MAX1799EUP+T.The price and lead time for MAX1799EUP+T depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MAX1799EUP+T.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation







