Home > Products > Integrated Circuits (ICs) > PMIC - Power Management - Specialized > MAX17126ETM+C49
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MAX17126ETM+C49 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MAX17126ETM+C49 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MAX17126ETM+C49
| Part No | MAX17126ETM+C49 |
|---|---|
| Manufacturer | Maxim Integrated |
| Description | IC PWR SUPPLY W/VCOM AMP 48TQFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Applications: | TFT-LCD Panels: Gamma Buffer, VCOM Driver |
|---|---|
| Package / Case: | 48-WFQFN Exposed Pad |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tube |
| Supplier Device Package: | 48-TQFN (7x7) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | TFT-LCD Panels: Gamma Buffer, VCOM Driver PMIC 48-TQFN (7x7) |
| Voltage - Supply: | 8 V ~ 16.5 V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Base Part Number: | MAX17126 |
| Current - Supply: | 8.5mA |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
Introduce
We can supply MAX17126ETM+C49 , send us a request quote to request MAX17126ETM+C49 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MAX17126ETM+C49.The price and lead time for MAX17126ETM+C49 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MAX17126ETM+C49.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation







