Home > Products > Integrated Circuits (ICs) > PMIC - OR Controllers, Ideal Diodes > LTC4357IMS8#TRPBF
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LTC4357IMS8#TRPBF with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LTC4357IMS8#TRPBF with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
LTC4357IMS8#TRPBF
| Part No | LTC4357IMS8#TRPBF |
|---|---|
| Manufacturer | ADI (Analog Devices, Inc.) |
| Description | IC OR CTRLR N+1 8MSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Applications: | Automotive, Redundant Power Supplies, Telecom Infrastructure |
|---|---|
| Package / Case: | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Supplier Device Package: | 8-MSOP |
| Current - Output (Max): | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | OR Controller N+1 ORing Controller N-Channel N:1 8-MSOP |
| Voltage - Supply: | 9 V ~ 80 V |
| Ratio - Input:Output: | N:1 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Delay Time - OFF: | 300ns |
| Email: | info@shengyuic.com |
| FET Type: | N-Channel |
| Series: | - |
| Base Part Number: | LTC4357 |
| Internal Switch(s): | No |
| Current - Supply: | 500µA |
| Type: | N+1 ORing Controller |
| Other Names: | LTC4357IMS8#TRPBFCT |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
Introduce
We can supply LTC4357IMS8#TRPBF , send us a request quote to request LTC4357IMS8#TRPBF pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LTC4357IMS8#TRPBF.The price and lead time for LTC4357IMS8#TRPBF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part LTC4357IMS8#TRPBF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






