Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LM431SBCMFX-G with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LM431SBCMFX-G with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
LM431SBCMFX-G
| Part No | LM431SBCMFX-G |
|---|---|
| Manufacturer | AMI Semiconductor / ON Semiconductor |
| Description | IC VREF SHUNT ADJ SOT-23F |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±1% |
|---|---|
| Noise - 0.1Hz to 10Hz: | - |
| Reference Type: | Shunt |
| Package / Case: | SOT-23-3 Flat Leads |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max): | 36V |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | SOT-23F-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Shunt Voltage Reference IC 36V ±1% 100mA SOT-23F-3 |
| Current - Cathode: | 1mA |
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 2.495V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Temperature Coefficient: | 50ppm/°C Typical |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Noise - 10Hz to 10kHz: | - |
| Base Part Number: | LM431 |
| Current - Supply: | - |
| Other Names: | LM431SBCMFX_G LM431SBCMFX_G-ND |
| Current - Output: | 100mA |
| Voltage - Input: | - |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 85°C (TA) |
| Output Type: | Adjustable |
Introduce
We can supply LM431SBCMFX-G , send us a request quote to request LM431SBCMFX-G pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LM431SBCMFX-G.The price and lead time for LM431SBCMFX-G depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part LM431SBCMFX-G.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Related parts for LM431SBCMFX-G
| Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|
![]() |
LM4308GR/NOPB | N/A | IC CPU 18BIT 49-UARRAY | RFQ >> |
![]() |
LM4308GRX/NOPB | N/A | IC CPU DISPLAT 18BIT 49UARRAY | RFQ >> |
![]() |
LM4308SQ/NOPB | N/A | IC CPU DISPLAT 18BIT 40WQFN | RFQ >> |
![]() |
LM4308SQX/NOPB | N/A | IC CPU DISPLAT 18BIT 40WQFN | RFQ >> |
![]() |
LM4312SN/NOPB | N/A | IC MPL2 SERIALIZER 24B 48X2QFN | RFQ >> |
![]() |
LM4312SNX/NOPB | N/A | IC MPL2 SERIALIZER 24B 48X2QFN | RFQ >> |
| LM431ACM | AMI Semiconductor / ON Semiconductor | IC VREF SHUNT ADJ 8SOP | RFQ >> | |
![]() |
LM431ACM | N/A | IC VREF SHUNT ADJ 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
LM431ACM/NOPB | N/A | IC VREF SHUNT ADJ 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
LM431ACM3 | N/A | IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 | RFQ >> |
![]() |
LM431ACM3/NOPB | N/A | IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 | RFQ >> |
![]() |
LM431ACM3X | N/A | IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 | RFQ >> |
![]() |
LM431ACM3X/NOPB | N/A | IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 | RFQ >> |
| LM431ACMX | AMI Semiconductor / ON Semiconductor | IC VREF SHUNT ADJ 8SOP | RFQ >> | |
![]() |
LM431ACMX | N/A | IC VREF SHUNT ADJ 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
LM431ACMX/NOPB | N/A | IC VREF SHUNT ADJ 8SOIC | RFQ >> |
| LM431ACZ | AMI Semiconductor / ON Semiconductor | IC VREF SHUNT ADJ TO92-3 | RFQ >> | |
![]() |
LM431ACZ/LFT3 | N/A | IC VREF SHUNT ADJ TO92-3 | RFQ >> |
![]() |
LM431ACZ/LFT4 | N/A | IC VREF SHUNT ADJ TO92-3 | RFQ >> |
![]() |
LM431ACZ/NOPB | N/A | IC VREF SHUNT ADJ TO92-3 | RFQ >> |
| LM431ACZX | AMI Semiconductor / ON Semiconductor | IC VREF SHUNT ADJ TO92-3 | RFQ >> | |
| LM431ACZXA | AMI Semiconductor / ON Semiconductor | IC VREF SHUNT ADJ TO92-3 | RFQ >> | |
![]() |
LM431AIBP | N/A | IC VREF SHUNT ADJ 4USMD | RFQ >> |
![]() |
LM431AIBPX | N/A | IC VREF SHUNT ADJ 4USMD | RFQ >> |
![]() |
LM431AIM | N/A | IC VREF SHUNT ADJ 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
LM431AIM/NOPB | N/A | IC VREF SHUNT ADJ 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
LM431AIM3 | N/A | IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 | RFQ >> |
![]() |
LM431AIM3/NOPB | N/A | IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 | RFQ >> |
![]() |
LM431AIM3X | N/A | IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 | RFQ >> |
![]() |
LM431AIM3X/NOPB | N/A | IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 | RFQ >> |
| LM431AIMX | AMI Semiconductor / ON Semiconductor | IC VREF SHUNT ADJ 8SOP | RFQ >> | |
![]() |
LM431AIMX | N/A | IC VREF SHUNT ADJ 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
LM431AIMX/NOPB | N/A | IC VREF SHUNT ADJ 8SOIC | RFQ >> |
| LM431AIZ | AMI Semiconductor / ON Semiconductor | IC VREF SHUNT ADJ TO92-3 | RFQ >> | |
![]() |
LM431AIZ | N/A | IC VREF SHUNT ADJ TO92-3 | RFQ >> |
![]() |
LM431AIZ/LFT1 | N/A | IC VREF SHUNT ADJ TO92-3 | RFQ >> |
![]() |
LM431AIZ/NOPB | N/A | IC VREF SHUNT ADJ TO92-3 | RFQ >> |
| LM431BCM | AMI Semiconductor / ON Semiconductor | IC VREF SHUNT ADJ 8SOP | RFQ >> | |
![]() |
LM431BCM | N/A | IC VREF SHUNT ADJ 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
LM431BCM/NOPB | N/A | IC VREF SHUNT ADJ 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
LM431BCM3 | N/A | IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 | RFQ >> |
![]() |
LM431BCM3/NOPB | N/A | IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 | RFQ >> |
![]() |
LM431BCM3X | N/A | IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 | RFQ >> |
![]() |
LM431BCM3X/NOPB | N/A | IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 | RFQ >> |
| LM431BCMX | AMI Semiconductor / ON Semiconductor | IC VREF SHUNT ADJ 8SOP | RFQ >> | |
![]() |
LM431BCMX | N/A | IC VREF SHUNT ADJ 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
LM431BCMX/NOPB | N/A | IC VREF SHUNT ADJ 8SOIC | RFQ >> |
| LM431BCZ | AMI Semiconductor / ON Semiconductor | IC VREF SHUNT ADJ TO92-3 | RFQ >> | |
![]() |
LM431BCZ/NOPB | N/A | IC VREF SHUNT ADJ TO92-3 | RFQ >> |
| LM431BCZX | AMI Semiconductor / ON Semiconductor | IC VREF SHUNT ADJ TO92-3 | RFQ >> |






