Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LM329AZ#PBF with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LM329AZ#PBF with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
LM329AZ#PBF
| Part No | LM329AZ#PBF |
|---|---|
| Manufacturer | ADI (Analog Devices, Inc.) |
| Description | IC VREF SHUNT 6.9V TO92-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±0.29% |
|---|---|
| Noise - 0.1Hz to 10Hz: | - |
| Reference Type: | Shunt, Buried Zener |
| Package / Case: | TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Bulk |
| Supplier Device Package: | TO-92-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Shunt, Buried Zener Voltage Reference IC ±0.29% 15mA TO-92-3 |
| Current - Cathode: | 600µA |
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 6.9V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Temperature Coefficient: | 10ppm/°C |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Noise - 10Hz to 10kHz: | 100µVrms |
| Base Part Number: | LM329 |
| Current - Supply: | - |
| Current - Output: | 15mA |
| Voltage - Input: | - |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Output Type: | Fixed |
Introduce
We can supply LM329AZ#PBF , send us a request quote to request LM329AZ#PBF pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LM329AZ#PBF.The price and lead time for LM329AZ#PBF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part LM329AZ#PBF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Related parts for LM329AZ#PBF
| Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|
![]() |
LM3200TL/NOPB | N/A | IC REG BUCK ADJ 0.5A SYNC 10USMD | RFQ >> |
![]() |
LM3200TLEV | N/A | BOARD EVALUATION LM3200TL | RFQ >> |
![]() |
LM3200TLX/NOPB | N/A | IC REG BUCK ADJ 0.5A SYNC 10USMD | RFQ >> |
![]() |
LM3202TL/NOPB | N/A | IC REG BUCK ADJ 0.65A SYNC 8USMD | RFQ >> |
![]() |
LM3202TLEV | N/A | BOARD EVALUATION LM3202TL | RFQ >> |
![]() |
LM3202TLX/NOPB | N/A | IC REG BUCK ADJ 0.65A SYNC 8USMD | RFQ >> |
![]() |
LM3203TL/NOPB | N/A | IC REG BUCK ADJ 0.5A SYNC 10USMD | RFQ >> |
![]() |
LM3203TLEV | N/A | BOARD EVALUATION LM3203TL | RFQ >> |
![]() |
LM3203TLX/NOPB | N/A | IC REG BUCK ADJ 0.5A SYNC 10USMD | RFQ >> |
![]() |
LM3204TL/NOPB | N/A | IC REG BUCK ADJ 0.5A SYNC 10USMD | RFQ >> |
![]() |
LM3204TLEV | N/A | BOARD EVALUATION LM3204TL | RFQ >> |
![]() |
LM3204TLX/NOPB | N/A | IC REG BUCK ADJ 0.5A SYNC 10USMD | RFQ >> |
![]() |
LM3205SD-2/NOPB | N/A | IC REG BUCK ADJ 0.65A SYNC 10SON | RFQ >> |
![]() |
LM3205SDX-2/NOPB | N/A | IC REG BCK ADJ 0.65A SYNC 10WSON | RFQ >> |
![]() |
LM3205TL/NOPB | N/A | IC REG BUCK ADJ 0.65A SYNC 8USMD | RFQ >> |
![]() |
LM3205TLEV | N/A | BOARD EVALUATION LM3205TL | RFQ >> |
![]() |
LM3205TLX/NOPB | N/A | IC REG BUCK ADJ 0.65A SYNC 8USMD | RFQ >> |
![]() |
LM3206TL/NOPB | N/A | IC REG BUCK 3.09V 0.65A 8USMD | RFQ >> |
![]() |
LM3206TLEV/NOPB | N/A | BOARD EVAL LM3206TL | RFQ >> |
![]() |
LM3206TLX/NOPB | N/A | IC REG BUCK 3.09V 0.65A 8USMD | RFQ >> |
![]() |
LM3207TL-2.53/NOPB | N/A | IC REG BUCK 2.53V 0.65A 9USMD | RFQ >> |
![]() |
LM3207TL-2.53EV | N/A | BOARD EVAL LM3207 WCDMA/CDMA | RFQ >> |
![]() |
LM3207TL/NOPB | N/A | IC REG BUCK ADJ 0.65A SYNC 9USMD | RFQ >> |
![]() |
LM3207TLEV | N/A | BOARD EVALUATION LM3207TL | RFQ >> |
![]() |
LM3207TLX-2.53/NOPB | N/A | IC REG BUCK 2.53V 0.65A 9USMD | RFQ >> |
![]() |
LM3207TLX/NOPB | N/A | IC REG BUCK ADJ 0.65A SYNC 9USMD | RFQ >> |
![]() |
LM3208TL/NOPB | N/A | IC CONV DC/DC 650MA RF PA 8-USMD | RFQ >> |
![]() |
LM3208TLEV | N/A | BOARD EVALUATION LM3208TL | RFQ >> |
![]() |
LM3208TLX/NOPB | N/A | IC CONV DC/DC 650MA RF PA 8USMD | RFQ >> |
![]() |
LM3208UR/NOPB | N/A | IC CONV DC-DC STP-DN ADJ 8SMD | RFQ >> |
![]() |
LM3208URX/NOPB | N/A | IC CONV DC-DC STP-DWN ADJ 8SMD | RFQ >> |
![]() |
LM3209TLE-G3/NOPB | N/A | IC REG BUCK BST ADJ 0.65A 12BGA | RFQ >> |
![]() |
LM3209TLE/NOPB | N/A | IC REG BUCK BST ADJ 0.65A 12BGA | RFQ >> |
![]() |
LM3209TLEV/NOPB | N/A | BOARD EVAL FOR LM3209 | RFQ >> |
![]() |
LM3209TLX-G3/NOPB | N/A | IC REG BUCK BST ADJ 0.65A 12BGA | RFQ >> |
![]() |
LM3209TLX/NOPB | N/A | IC REG BUCK BST ADJ 0.65A 12BGA | RFQ >> |
![]() |
LM320H-5.0 | N/A | IC REG LINEAR -5V 500MA TO39-3 | RFQ >> |
![]() |
LM320K-15 | N/A | IC REG LINEAR -15V 1.5A TO3-2 | RFQ >> |
![]() |
LM320LZ-15/NOPB | N/A | IC REG LINEAR -15V 100MA TO92-3 | RFQ >> |
![]() |
LM320T-12/NOPB | N/A | IC REG LINEAR -12V 1.5A TO220-3 | RFQ >> |
![]() |
LM320T-15 | N/A | IC REG LINEAR -15V 1.5A TO220-3 | RFQ >> |
![]() |
LM320T-15/NOPB | N/A | IC REG LINEAR -15V 1.5A TO220-3 | RFQ >> |
![]() |
LM320T-5.0 | N/A | IC REG LINEAR -5V 1.5A TO220-3 | RFQ >> |
![]() |
LM3210TLE/NOPB | N/A | IC REG BUCK ADJ 1.25A SOT23-5 | RFQ >> |
![]() |
LM3210TLX/NOPB | N/A | IC REG BUCK ADJ 1.25A SOT23-5 | RFQ >> |
![]() |
LM3211MT-ADJ/NOPB | N/A | IC REG BOOST ADJ 1.4A 20-TSSOP | RFQ >> |
![]() |
LM3211MTX-ADJ/NOPB | N/A | IC REG BOOST ADJ 1.4A 20-TSSOP | RFQ >> |
![]() |
LM3212TL/NOPB | N/A | IC DC-DC PWR SUPPLY | RFQ >> |
![]() |
LM3212TLX/NOPB | N/A | IC DC-DC PWR SUPPLY | RFQ >> |
![]() |
LM3215TL/NOPB | N/A | IC CONV DC-DC STP-DN | RFQ >> |






