Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy EN4SD603612SSWH with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy EN4SD603612SSWH with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
EN4SD603612SSWH
| Part No | EN4SD603612SSWH |
|---|---|
| Manufacturer | Hammond Manufacturing |
| Description | BOX S STEEL WHITE 60"L X 36"W |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Height: | 12.000" (304.80mm) |
|---|---|
| Container Type: | Box |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Box Metal, Stainless Steel White Hinged Door, Lid 60.000" L x 36.000" W (1524.00mm x 914.40mm) X 12.000" (304.80mm) |
| Material Flammability Rating: | - |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Weight: | 155 lbs (70.3kg) |
| Shipping Info: | Drop shipped from the Manufacturer's Warehouse |
| Ratings: | IP66, NEMA 3R,4,4X,12,13, UL-508 |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 60.000" L x 36.000" W (1524.00mm x 914.40mm) |
| Color: | White |
| Series: | Eclipse |
| Thickness: | 14 Gauge |
| Material: | Metal, Stainless Steel |
| Design: | Hinged Door, Lid |
| Features: | Lockable, Stainless Steel Hinges, Wall Mount |
| Area (L x W): | 2160 in² (1.394 m²) |
Introduce
We can supply EN4SD603612SSWH , send us a request quote to request EN4SD603612SSWH pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number EN4SD603612SSWH.The price and lead time for EN4SD603612SSWH depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part EN4SD603612SSWH.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





