Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DS1834AS with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy DS1834AS with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
DS1834AS
| Part No | DS1834AS |
|---|---|
| Manufacturer | Maxim Integrated |
| Description | IC 3.3V/5V DUAL LO OPN-DR 8SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tube |
| Supplier Device Package: | 8-SOIC |
| Number of Voltages Monitored: | 2 |
| Reset Timeout: | 200 ms Minimum |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | Supervisor Open Drain or Open Collector 2 Channel 8-SOIC |
| Voltage - Threshold: | 3.3V, 5V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Output: | Open Drain or Open Collector |
| Series: | EconoReset |
| Base Part Number: | DS1834 |
| Type: | Multi-Voltage Supervisor |
| Reset: | Active Low |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
Introduce
We can supply DS1834AS , send us a request quote to request DS1834AS pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number DS1834AS.The price and lead time for DS1834AS depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part DS1834AS.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Related parts for DS1834AS
| Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|
| DS1801 | Maxim Integrated | IC POT DUAL AUDIO TAPER 14DIP | RFQ >> | |
| DS1801+ | Maxim Integrated | IC POT DUAL AUDIO TAPER 14DIP | RFQ >> | |
| DS1801E-014 | Maxim Integrated | IC POT DUAL AUDIO TAPER 14-TSSOP | RFQ >> | |
| DS1801E-014+ | Maxim Integrated | IC POT DUAL AUDIO TAPER 14-TSSOP | RFQ >> | |
| DS1801E-014+T&R | Maxim Integrated | IC POT DUAL AUDIO TAPER 14-TSSOP | RFQ >> | |
| DS1801E-014/T&R | Maxim Integrated | IC POT DUAL AUDIO TAPER 14-TSSOP | RFQ >> | |
| DS1801S | Maxim Integrated | IC POT DUAL AUDIO TAPER 16-SOIC | RFQ >> | |
| DS1801S+ | Maxim Integrated | IC POT DUAL AUDIO TAPER 16-SOIC | RFQ >> | |
| DS1801S+T&R | Maxim Integrated | IC POT DUAL AUDIO TAPER 16-SOIC | RFQ >> | |
| DS1801S/T&R | Maxim Integrated | IC POT DUAL AUDIO TAPER 16-SOIC | RFQ >> | |
| DS1802 | Maxim Integrated | IC POT DL AUDIO TAP W/PB 20-DIP | RFQ >> | |
| DS1802+ | Maxim Integrated | IC POT DL AUDIO TAP W/PB 20-DIP | RFQ >> | |
| DS1802E | Maxim Integrated | IC POT DL AUDIO TAP W/PB 20TSSOP | RFQ >> | |
| DS1802E+ | Maxim Integrated | IC POT DL AUDIO TAP W/PB 20TSSOP | RFQ >> | |
| DS1802E+T&R | Maxim Integrated | IC POT DL AUDIO TAP W/PB 20TSSOP | RFQ >> | |
![]() |
DS1802S | Maxim Integrated | IC POT DL AUDIO TAP W/PB 20-SOIC | RFQ >> |
![]() |
DS1802S+ | Maxim Integrated | IC POT DL AUDIO TAP W/PB 20-SOIC | RFQ >> |
![]() |
DS18030-010 | Maxim Integrated | IC POT DUAL ADDRESS 10K 16-DIP | RFQ >> |
![]() |
DS18030-010+ | Maxim Integrated | IC POT DUAL ADDRESS 10K 16-DIP | RFQ >> |
![]() |
DS18030-050 | Maxim Integrated | IC POT DUAL ADDRESS 50K 16-DIP | RFQ >> |
![]() |
DS18030-050+ | Maxim Integrated | IC POT DUAL ADDRESS 50K 16-DIP | RFQ >> |
![]() |
DS18030-100 | Maxim Integrated | IC POT DUAL ADDRESS 100K 16-DIP | RFQ >> |
![]() |
DS18030-100+ | Maxim Integrated | IC POT DUAL ADDRESS 100K 16-DIP | RFQ >> |
| DS1803E-010 | Maxim Integrated | IC POT DUAL ADDRESS 10K 14-TSSOP | RFQ >> | |
| DS1803E-010+ | Maxim Integrated | IC POT DUAL ADDRESS 10K 14-TSSOP | RFQ >> | |
| DS1803E-010+T&R | Maxim Integrated | IC POT DUAL ADDRESS 10K 14-TSSOP | RFQ >> | |
| DS1803E-050 | Maxim Integrated | IC POT DUAL ADDRESS 50K 14-TSSOP | RFQ >> | |
| DS1803E-050+ | Maxim Integrated | IC POT DUAL ADDRESS 50K 14-TSSOP | RFQ >> | |
| DS1803E-10/T&R | Maxim Integrated | IC POT DUAL ADDRESS 10K 14-TSSOP | RFQ >> | |
| DS1803E-100 | Maxim Integrated | IC POT DUAL ADDRESS 100K 14TSSOP | RFQ >> | |
| DS1803E-100+ | Maxim Integrated | IC POT DUAL ADDRESS 100K 14TSSOP | RFQ >> | |
| DS1803E-100+T&R | Maxim Integrated | IC POT DUAL ADDRESS 100K 14TSSOP | RFQ >> | |
| DS1803E-100/T&R | Maxim Integrated | IC POT DUAL ADDRESS 100K 14TSSOP | RFQ >> | |
| DS1803E-50+T&R | Maxim Integrated | IC POT DUAL ADDRESS 50K 14-TSSOP | RFQ >> | |
| DS1803E-50/T&R | Maxim Integrated | IC POT DUAL ADDRESS 50K 14-TSSOP | RFQ >> | |
| DS1803Z-010 | Maxim Integrated | IC POT DUAL ADDRESS 10K 16-SOIC | RFQ >> | |
| DS1803Z-010+ | Maxim Integrated | IC POT DUAL ADDRESS 10K 16-SOIC | RFQ >> | |
| DS1803Z-010+T&R | Maxim Integrated | IC POT DUAL ADDRESS 10K 16-SOIC | RFQ >> | |
| DS1803Z-010/T&R | Maxim Integrated | IC POT DUAL ADDRESS 10K 16-SOIC | RFQ >> | |
| DS1803Z-050 | Maxim Integrated | IC POT DUAL ADDRESS 50K 16-SOIC | RFQ >> | |
| DS1803Z-050+ | Maxim Integrated | IC POT DUAL ADDRESS 50K 16-SOIC | RFQ >> | |
| DS1803Z-050+T&R | Maxim Integrated | IC POT DUAL ADDRESS 50K 16-SOIC | RFQ >> | |
| DS1803Z-050/T&R | Maxim Integrated | IC POT DUAL ADDRESS 50K 16-SOIC | RFQ >> | |
| DS1803Z-100 | Maxim Integrated | IC POT DUAL ADDRESS 100K 16-SOIC | RFQ >> | |
| DS1803Z-100+ | Maxim Integrated | IC POT DUAL ADDRESS 100K 16-SOIC | RFQ >> | |
| DS1803Z-100+T&R | Maxim Integrated | IC POT DUAL ADDRESS 100K 16-SOIC | RFQ >> | |
| DS1803Z-100/T&R | Maxim Integrated | IC POT DUAL ADDRESS 100K 16-SOIC | RFQ >> | |
![]() |
DS1804-010 | Maxim Integrated | IC POT TRIMMER NV 10K 8-DIP | RFQ >> |
![]() |
DS1804-010+ | Maxim Integrated | IC POT TRIMMER NV 10K 8-DIP | RFQ >> |
![]() |
DS1804-050 | Maxim Integrated | IC POT TRIMMER NV 50K 8-DIP | RFQ >> |





