Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CA3106E14SA7SDN with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy CA3106E14SA7SDN with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
CA3106E14SA7SDN
| Part No | CA3106E14SA7SDN |
|---|---|
| Manufacturer | Cannon |
| Description | CONN PLUG 7POS INLINE W/SKTS |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
|---|---|
| Fastening Type: | Threaded |
| Contact Finish - Mating: | Silver |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Shell Size, MIL: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Connector Type: | Plug, Female Sockets |
| Shell Material: | Aluminum Alloy |
| Shell Finish: | Olive Drab Cadmium |
| Mounting Feature: | - |
| Ingress Protection: | IP65 - Dust Tight, Water Resistant |
| Features: | Shrink Boot Adapter |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Current Rating: | 22A |
| Voltage Rating: | 50V |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Packaging: | Bulk |
| Detailed Description: | 7 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Solder Cup Silver |
| Termination: | Solder Cup |
| Shielding: | - |
| Contact Finish Thickness - Mating: | - |
| Color: | Olive Drab |
| Series: | MIL-DTL-5015, CA |
| Other Names: | ICA3106E14SA7SDN |
| Shell Size - Insert: | 14S-A7 |
| Number of Positions: | 7 |
| Orientation: | N (Normal) |
Introduce
We can supply CA3106E14SA7SDN , send us a request quote to request CA3106E14SA7SDN pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CA3106E14SA7SDN.The price and lead time for CA3106E14SA7SDN depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part CA3106E14SA7SDN.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Related parts for CA3106E14SA7SDN
| Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|
![]() |
CA3100AST22-14SB | Cannon | CONN RCPT 19POS WALL MNT W/PINS | RFQ >> |
![]() |
CA3100E10SL-3P | Cannon | CONN RCPT MALE 3POS SOLDER CUP | RFQ >> |
![]() |
CA3100E10SL-3P-B-15-A233 | ITT Cannon, LLC | CIRCULAR | RFQ >> |
![]() |
CA3100E10SL-3P01F80 | Cannon | CONN RCPT MALE 3POS SILVER CRIMP | RFQ >> |
![]() |
CA3100E10SL-3P13 | Cannon | CONN RCPT MALE 3POS SILVER SLDR | RFQ >> |
![]() |
CA3100E10SL-3P13A176 | Cannon | CONN RCPT MALE 3POS GOLD SOLDER | RFQ >> |
![]() |
CA3100E10SL-3P15 | Cannon | CONN RCPT MALE 3POS SILVER CRIMP | RFQ >> |
![]() |
CA3100E10SL-3PB | ITT Cannon, LLC | CONN RCPT 3POS WALL MNT W/PINS | RFQ >> |
![]() |
CA3100E10SL-3PB01 | ITT Cannon, LLC | CONN RCPT 3POS WALL MNT W/PINS | RFQ >> |
![]() |
CA3100E10SL-3PB01-05 | Cannon | CONN RCPT MALE 3POS SILVER CRIMP | RFQ >> |
![]() |
CA3100E10SL-3PB01-08 | Cannon | CONN RCPT MALE 3POS SILVER CRIMP | RFQ >> |
![]() |
CA3100E10SL-3PB01-09 | Cannon | CONN RCPT MALE 3POS SILVER CRIMP | RFQ >> |
![]() |
CA3100E10SL-3PB02 | Cannon | CONN RCPT MALE 3POS SILVER CRIMP | RFQ >> |
![]() |
CA3100E10SL-3PB02-05 | Cannon | CONN RCPT MALE 3POS SILVER CRIMP | RFQ >> |
![]() |
CA3100E10SL-3PB02A176 | Cannon | CONN RCPT MALE 3POS GOLD CRIMP | RFQ >> |
![]() |
CA3100E10SL-3PB02F0 | Cannon | CONN RCPT HSNG MALE 3POS PNL MNT | RFQ >> |
![]() |
CA3100E10SL-3PB03 | Cannon | CONN RCPT MALE 3POS SILVER CRIMP | RFQ >> |
![]() |
CA3100E10SL-3PB03-05 | Cannon | CONN RCPT MALE 3POS SILVER CRIMP | RFQ >> |
![]() |
CA3100E10SL-3PB05 | Cannon | CONN RCPT MALE 3POS SOLDER CUP | RFQ >> |
![]() |
CA3100E10SL-3PB05-06 | Cannon | CONN RCPT MALE 3POS SOLDER CUP | RFQ >> |
![]() |
CA3100E10SL-3PB05-13 | Cannon | CONN RCPT MALE 3POS SILVER SLDR | RFQ >> |
![]() |
CA3100E10SL-3PB05-14 | Cannon | CONN RCPT MALE 3POS SILVER CRIMP | RFQ >> |
![]() |
CA3100E10SL-3PB05-15 | Cannon | CONN RCPT MALE 3POS SILVER CRIMP | RFQ >> |
![]() |
CA3100E10SL-3PB06 | Cannon | CONN RCPT MALE 3POS SOLDER CUP | RFQ >> |
![]() |
CA3100E10SL-3PB08 | Cannon | CONN RCPT MALE 3POS SOLDER CUP | RFQ >> |
![]() |
CA3100E10SL-3PB09 | Cannon | CONN RCPT MALE 3POS SOLDER CUP | RFQ >> |
![]() |
CA3100E10SL-3PB13 | Cannon | CONN RCPT MALE 3POS SILVER SLDR | RFQ >> |
![]() |
CA3100E10SL-3PB14 | Cannon | CONN RCPT MALE 3POS SILVER CRIMP | RFQ >> |
![]() |
CA3100E10SL-3PB15 | Cannon | CONN RCPT MALE 3POS SILVER CRIMP | RFQ >> |
![]() |
CA3100E10SL-3PBF80 | ITT Cannon, LLC | CONN RCPT 3POS WALL MNT W/PINS | RFQ >> |
![]() |
CA3100E10SL-3PBF80-05 | Cannon | CONN RCPT MALE 3POS SILVER CRIMP | RFQ >> |
![]() |
CA3100E10SL-3PBF80-08 | Cannon | CONN RCPT MALE 3POS SILVER CRIMP | RFQ >> |
![]() |
CA3100E10SL-3PBF80-09 | Cannon | CONN RCPT MALE 3POS SILVER CRIMP | RFQ >> |
![]() |
CA3100E10SL-3PF80 | Cannon | CONN RCPT MALE 3POS SILVER CRIMP | RFQ >> |
![]() |
CA3100E10SL-3PF80DN | Cannon | CONN RCPT MALE 3POS SILVER CRIMP | RFQ >> |
![]() |
CA3100E10SL-3PF80F0 | Cannon | ER 3C 3#16S PIN RECP WALL | RFQ >> |
![]() |
CA3100E10SL-3S | Cannon | CONN RCPT FMALE 3POS SOLDER CUP | RFQ >> |
![]() |
CA3100E10SL-3S-B-01-F42 | Cannon | CIRCULAR | RFQ >> |
![]() |
CA3100E10SL-3S-B-02-A176 | Cannon | CIRCULAR | RFQ >> |
![]() |
CA3100E10SL-3S-B-15-A240 | Cannon | CIRCULAR | RFQ >> |
![]() |
CA3100E10SL-3S-B-A176 | Cannon | CIRCULAR | RFQ >> |
![]() |
CA3100E10SL-3S15 | Cannon | CONN RCPT FMALE 3POS SILVR CRIMP | RFQ >> |
![]() |
CA3100E10SL-3SB | Cannon | CONN RCPT FMALE 3POS SOLDER CUP | RFQ >> |
![]() |
CA3100E10SL-3SB01 | Cannon | CONN RCPT FMALE 3POS SILVR CRIMP | RFQ >> |
![]() |
CA3100E10SL-3SB01-05 | Cannon | CONN RCPT FMALE 3POS SILVR CRIMP | RFQ >> |
![]() |
CA3100E10SL-3SB01-09 | Cannon | CONN RCPT FMALE 3POS SILVR CRIMP | RFQ >> |
![]() |
CA3100E10SL-3SB02 | Cannon | CONN RCPT FMALE 3POS SILVR CRIMP | RFQ >> |
![]() |
CA3100E10SL-3SB02-05 | ITT Cannon, LLC | CONN RCPT 3POS WALL MNT W/SKTS | RFQ >> |
![]() |
CA3100E10SL-3SB03 | Cannon | CONN RCPT FMALE 3POS SILVR CRIMP | RFQ >> |
![]() |
CA3100E10SL-3SB03-05 | ITT Cannon, LLC | CONN RCPT 3POS WALL MNT W/SKTS | RFQ >> |






