Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BU4342FVE-TR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BU4342FVE-TR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
BU4342FVE-TR
| Part No | BU4342FVE-TR |
|---|---|
| Manufacturer | LAPIS Semiconductor |
| Description | IC DETECTOR VOLT 4.2V CMOS 5VSOF |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | SOT-665 |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | 5-VSOF |
| Number of Voltages Monitored: | 1 |
| Reset Timeout: | Adjustable/Selectable |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel 5-VSOF |
| Voltage - Threshold: | 4.2V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Output: | Push-Pull, Totem Pole |
| Series: | - |
| Base Part Number: | BU43* |
| Type: | Simple Reset/Power-On Reset |
| Reset: | Active Low |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TA) |
Introduce
We can supply BU4342FVE-TR , send us a request quote to request BU4342FVE-TR pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BU4342FVE-TR.The price and lead time for BU4342FVE-TR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part BU4342FVE-TR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Related parts for BU4342FVE-TR
| Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|
| BU4309F-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 0.9V CMOS 4SOP | RFQ >> | |
| BU4309FVE-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 0.9V CMOS 5VSOF | RFQ >> | |
| BU4309G-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 0.9V CMOS 5SSOP | RFQ >> | |
| BU4310F-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 1.0V CMOS 4SOP | RFQ >> | |
| BU4310FVE-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 1.0V CMOS 5VSOF | RFQ >> | |
| BU4310G-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 1.0V CMOS 5SSOP | RFQ >> | |
| BU4311F-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 1.1V CMOS 4SOP | RFQ >> | |
| BU4311FVE-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 1.1V CMOS 5VSOF | RFQ >> | |
| BU4311G-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 1.1V CMOS 5SSOP | RFQ >> | |
| BU4312F-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 1.2V CMOS 4SOP | RFQ >> | |
| BU4312FVE-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 1.2V CMOS 5VSOF | RFQ >> | |
| BU4312G-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 1.2V CMOS 5SSOP | RFQ >> | |
| BU4313F-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 1.3V CMOS 4SOP | RFQ >> | |
| BU4313FVE-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 1.3V CMOS 5VSOF | RFQ >> | |
| BU4313G-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 1.3V CMOS 5SSOP | RFQ >> | |
| BU4314F-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 1.4V CMOS 4SOP | RFQ >> | |
| BU4314FVE-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 1.4V CMOS 5VSOF | RFQ >> | |
| BU4314G-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 1.4V CMOS 5SSOP | RFQ >> | |
| BU4315F-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 1.5V CMOS 4SOP | RFQ >> | |
| BU4315FVE-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 1.5V CMOS 5VSOF | RFQ >> | |
| BU4315G-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 1.5V CMOS 5SSOP | RFQ >> | |
| BU4316F-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 1.6V CMOS 4SOP | RFQ >> | |
| BU4316FVE-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 1.6V CMOS 5VSOF | RFQ >> | |
| BU4316G-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 1.6V CMOS 5SSOP | RFQ >> | |
| BU4317F-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 1.7V CMOS 4SOP | RFQ >> | |
| BU4317FVE-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 1.7V CMOS 5VSOF | RFQ >> | |
| BU4317G-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 1.7V CMOS 5SSOP | RFQ >> | |
| BU4318F-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 1.8V CMOS 4SOP | RFQ >> | |
| BU4318FVE-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 1.8V CMOS 5VSOF | RFQ >> | |
| BU4318G-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 1.8V CMOS 5SSOP | RFQ >> | |
| BU4319F-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 1.9V CMOS 4SOP | RFQ >> | |
| BU4319FVE-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 1.9V CMOS 5VSOF | RFQ >> | |
| BU4319G-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 1.9V CMOS 5SSOP | RFQ >> | |
| BU4320F-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 2.0V CMOS 4SOP | RFQ >> | |
| BU4320FVE-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 2.0V CMOS 5VSOF | RFQ >> | |
| BU4320G-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 2.0V CMOS 5SSOP | RFQ >> | |
| BU4321F-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 2.1V CMOS 4SOP | RFQ >> | |
| BU4321FVE-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 2.1V CMOS 5VSOF | RFQ >> | |
| BU4321G-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 2.1V CMOS 5SSOP | RFQ >> | |
| BU4322F-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 2.2V CMOS 4SOP | RFQ >> | |
| BU4322FVE-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 2.2V CMOS 5VSOF | RFQ >> | |
| BU4322G-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 2.2V CMOS 5SSOP | RFQ >> | |
| BU4323F-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 2.3V CMOS 4SOP | RFQ >> | |
| BU4323FVE-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 2.3V CMOS 5VSOF | RFQ >> | |
| BU4323G-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 2.3V CMOS 5SSOP | RFQ >> | |
| BU4324F-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 2.4V CMOS 4SOP | RFQ >> | |
| BU4324FVE-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 2.4V CMOS 5VSOF | RFQ >> | |
| BU4324G-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 2.4V CMOS 5SSOP | RFQ >> | |
| BU4325F-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 2.5V CMOS 4SOP | RFQ >> | |
| BU4325FVE-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 2.5V CMOS 5VSOF | RFQ >> |





