Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BU4246G-TR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BU4246G-TR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
BU4246G-TR
| Part No | BU4246G-TR |
|---|---|
| Manufacturer | LAPIS Semiconductor |
| Description | IC DETECTOR VOLT 4.6V ODRN 5SSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | SC-74A, SOT-753 |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | 5-SSOP |
| Number of Voltages Monitored: | 1 |
| Reset Timeout: | Adjustable/Selectable |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 5-SSOP |
| Voltage - Threshold: | 4.6V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Output: | Open Drain or Open Collector |
| Series: | - |
| Base Part Number: | BU42* |
| Type: | Simple Reset/Power-On Reset |
| Other Names: | BU4246G-TR-ND BU4246GTR |
| Reset: | Active Low |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TA) |
Introduce
We can supply BU4246G-TR , send us a request quote to request BU4246G-TR pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BU4246G-TR.The price and lead time for BU4246G-TR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part BU4246G-TR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Related parts for BU4246G-TR
| Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|
| BU4209F-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 0.9V ODRN 4SOP | RFQ >> | |
| BU4209FVE-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 0.9V ODRN 5VSOF | RFQ >> | |
| BU4209G-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 0.9V ODRN 5SSOP | RFQ >> | |
| BU4210F-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 1.0V ODRN 4SOP | RFQ >> | |
| BU4210FVE-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 1.0V ODRN 5VSOF | RFQ >> | |
| BU4210G-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 1.0V ODRN 5SSOP | RFQ >> | |
| BU4211F-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR LV OPEN DRN SC-82AB | RFQ >> | |
| BU4211FVE-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 1.1V ODRN 5VSOF | RFQ >> | |
| BU4211G-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 1.1V ODRN 5SSOP | RFQ >> | |
| BU4212F-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 1.2V ODRN 4SOP | RFQ >> | |
| BU4212FVE-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 1.2V ODRN 5VSOF | RFQ >> | |
| BU4212G-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 1.2V ODRN 5SSOP | RFQ >> | |
| BU4213F-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 1.3V ODRN 4SOP | RFQ >> | |
| BU4213FVE-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 1.3V ODRN 5VSOF | RFQ >> | |
| BU4213G-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 1.3V ODRN 5SSOP | RFQ >> | |
| BU4214F-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 1.4V ODRN 4SOP | RFQ >> | |
| BU4214FVE-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 1.4V ODRN 5VSOF | RFQ >> | |
| BU4214G-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 1.4V ODRN 5SSOP | RFQ >> | |
| BU4215F-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 1.5V ODRN 4SOP | RFQ >> | |
| BU4215FVE-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 1.5V ODRN 5VSOF | RFQ >> | |
| BU4215G-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 1.5V ODRN 5SSOP | RFQ >> | |
| BU4216F-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 1.6V ODRN 4SOP | RFQ >> | |
| BU4216FVE-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 1.6V ODRN 5VSOF | RFQ >> | |
| BU4216G-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 1.6V ODRN 5SSOP | RFQ >> | |
| BU4217F-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 1.7V ODRN 4SOP | RFQ >> | |
| BU4217FVE-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 1.7V ODRN 5VSOF | RFQ >> | |
| BU4217G-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 1.7V ODRN 5SSOP | RFQ >> | |
| BU4218F-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 1.8V ODRN 4SOP | RFQ >> | |
| BU4218FVE-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 1.8V ODRN 5VSOF | RFQ >> | |
| BU4218G-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 1.8V ODRN 5SSOP | RFQ >> | |
| BU4219F-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 1.9V ODRN 4SOP | RFQ >> | |
| BU4219FVE-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 1.9V ODRN 5VSOF | RFQ >> | |
| BU4219G-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 1.9V ODRN 5SSOP | RFQ >> | |
| BU4220F-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 2.0V ODRN 4SOP | RFQ >> | |
| BU4220FVE-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 2.0V ODRN 5VSOF | RFQ >> | |
| BU4220G-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 2.0V ODRN 5SSOP | RFQ >> | |
| BU4221F-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 2.1V ODRN 4SOP | RFQ >> | |
| BU4221FVE-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 2.1V ODRN 5VSOF | RFQ >> | |
| BU4221G-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 2.1V ODRN 5SSOP | RFQ >> | |
| BU4222F-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 2.2V ODRN 4SOP | RFQ >> | |
| BU4222FVE-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 2.2V ODRN 5VSOF | RFQ >> | |
| BU4222G-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 2.2V ODRN 5SSOP | RFQ >> | |
| BU4223F-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 2.3V ODRN 4SOP | RFQ >> | |
| BU4223FVE-TR | LAPIS Semiconductor | IC RESET N-CH OD 2.3V 5VSOF | RFQ >> | |
| BU4223G-TR | LAPIS Semiconductor | IC RESET N-CH OD 2.3V 5SSOP | RFQ >> | |
| BU4224F-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 2.4V ODRN 4SOP | RFQ >> | |
| BU4224FVE-TR | LAPIS Semiconductor | IC RESET N-CH OD 2.4V 5VSOF | RFQ >> | |
| BU4224G-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 2.4V ODRN 5SSOP | RFQ >> | |
| BU4225F-TR | LAPIS Semiconductor | IC DETECTOR VOLT 2.5V ODRN 4SOP | RFQ >> | |
| BU4225FVE-TR | LAPIS Semiconductor | IC RESET N-CH OD 2.5V 5VSOF | RFQ >> |





