Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ADR4525BRZ with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ADR4525BRZ with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
ADR4525BRZ
| Part No | ADR4525BRZ |
|---|---|
| Manufacturer | ADI (Analog Devices, Inc.) |
| Description | IC VREF SERIES 2.5V 8SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±0.02% |
|---|---|
| Noise - 0.1Hz to 10Hz: | 1.25µVp-p |
| Reference Type: | Series |
| Package / Case: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tube |
| Supplier Device Package: | 8-SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Series Voltage Reference IC ±0.02% 10mA 8-SOIC |
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 2.5V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Temperature Coefficient: | 2ppm/°C |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Noise - 10Hz to 10kHz: | - |
| Base Part Number: | ADR4525 |
| Current - Supply: | 950µA |
| Current - Output: | 10mA |
| Voltage - Input: | 3 V ~ 15 V |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Output Type: | Fixed |
Introduce
We can supply ADR4525BRZ , send us a request quote to request ADR4525BRZ pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ADR4525BRZ.The price and lead time for ADR4525BRZ depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part ADR4525BRZ.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





