Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy A319V,AL with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy A319V,AL with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
A319V,AL
| Part No | A319V,AL |
|---|---|
| Manufacturer | Serpac Electronic Enclosures |
| Description | BOX ABS ALMOND 5.3"L X 5.1"W |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Height: | 1.710" (43.43mm) |
|---|---|
| Container Type: | Box |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Box Plastic, ABS Almond Split Sides and End Panel(s) 5.300" L x 5.100" W (134.62mm x 129.54mm) X 1.710" (43.43mm) |
| Material Flammability Rating: | UL94 HB |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Weight: | 0.308 lb (139.71g) |
| Shipping Info: | Shipped from Digi-Key |
| Ratings: | IP40 |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 5.300" L x 5.100" W (134.62mm x 129.54mm) |
| Color: | Almond |
| Series: | A |
| Thickness: | 0.090" (2.29mm) |
| Other Names: | A-319V ALMOND A-319VA A-319VALMOND SRA31-9VA |
| Material: | Plastic, ABS |
| Design: | Split Sides and End Panel(s) |
| Features: | Battery Compartment, 9V, PCB Supports |
| Area (L x W): | 27.0 in² (174 cm²) |
Introduce
We can supply A319V,AL , send us a request quote to request A319V,AL pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number A319V,AL.The price and lead time for A319V,AL depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part A319V,AL.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Related parts for A319V,AL
| Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|
![]() |
A31911209MP | Bussmann (Eaton) | CONN BARRIER STRP 12CIRC 0.437" | RFQ >> |
![]() |
A319302 | Bussmann (Eaton) | CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.437" | RFQ >> |
![]() |
A31930203 | Bussmann (Eaton) | CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.437" | RFQ >> |
![]() |
A31930204 | Bussmann (Eaton) | CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.437" | RFQ >> |
![]() |
A31930207 | Bussmann (Eaton) | CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.437" | RFQ >> |
![]() |
A31930207MP | Bussmann (Eaton) | CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.437" | RFQ >> |
![]() |
A319302CA | Bussmann (Eaton) | CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.437" | RFQ >> |
![]() |
A319302MP | Bussmann (Eaton) | CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.437" | RFQ >> |
![]() |
A319303 | Bussmann (Eaton) | CONN BARRIER STRIP 3CIRC 0.437" | RFQ >> |
![]() |
A31930307 | Bussmann (Eaton) | CONN BARRIER STRIP 3CIRC 0.437" | RFQ >> |
![]() |
A31930307WR | Bussmann (Eaton) | CONN BARRIER STRIP 3CIRC 0.437" | RFQ >> |
![]() |
A319303A8 | Bussmann (Eaton) | CONN BARRIER STRIP 3CIRC 0.437" | RFQ >> |
![]() |
A319303CA | Bussmann (Eaton) | CONN BARRIER STRIP 3CIRC 0.437" | RFQ >> |
![]() |
A319304 | Bussmann (Eaton) | CONN BARRIER STRIP 4CIRC 0.437" | RFQ >> |
![]() |
A31930400 | Bussmann (Eaton) | CONN BARRIER STRIP 4CIRC 0.437" | RFQ >> |
![]() |
A31930403 | Bussmann (Eaton) | CONN BARRIER STRIP 4CIRC 0.437" | RFQ >> |
![]() |
A31930407 | Bussmann (Eaton) | CONN BARRIER STRIP 4CIRC 0.437" | RFQ >> |
![]() |
A31930407MP | Bussmann (Eaton) | CONN BARRIER STRIP 4CIRC 0.437" | RFQ >> |
![]() |
A31930409 | Bussmann (Eaton) | CONN BARRIER STRIP 4CIRC 0.437" | RFQ >> |
![]() |
A319304CA | Bussmann (Eaton) | CONN BARRIER STRIP 4CIRC 0.437" | RFQ >> |
![]() |
A319305 | Bussmann (Eaton) | CONN BARRIER STRIP 5CIRC 0.437" | RFQ >> |
![]() |
A31930507 | Bussmann (Eaton) | CONN BARRIER STRIP 5CIRC 0.437" | RFQ >> |
![]() |
A31930507MP | Bussmann (Eaton) | CONN BARRIER STRIP 5CIRC 0.437" | RFQ >> |
![]() |
A319306 | Bussmann (Eaton) | CONN BARRIER STRIP 6CIRC 0.437" | RFQ >> |
![]() |
A31930603 | Bussmann (Eaton) | CONN BARRIER STRIP 6CIRC 0.437" | RFQ >> |
![]() |
A31930607 | Bussmann (Eaton) | CONN BARRIER STRIP 6CIRC 0.437" | RFQ >> |
![]() |
A31930607CA | Bussmann (Eaton) | CONN BARRIER STRIP 6CIRC 0.437" | RFQ >> |
![]() |
A31930607MP | Bussmann (Eaton) | CONN BARRIER STRIP 6CIRC 0.437" | RFQ >> |
![]() |
A31930607WR | Bussmann (Eaton) | CONN BARRIER STRIP 6CIRC 0.437" | RFQ >> |
![]() |
A31930609 | Bussmann (Eaton) | CONN BARRIER STRIP 6CIRC 0.437" | RFQ >> |
![]() |
A319306MPL5 | Bussmann (Eaton) | CONN BARRIER STRIP 6CIRC 0.437" | RFQ >> |
![]() |
A319307 | Bussmann (Eaton) | CONN BARRIER STRIP 7CIRC 0.437" | RFQ >> |
![]() |
A319308 | Bussmann (Eaton) | CONN BARRIER STRIP 8CIRC 0.437" | RFQ >> |
![]() |
A31930807 | Bussmann (Eaton) | CONN BARRIER STRIP 8CIRC 0.437" | RFQ >> |
![]() |
A31930807CA | Bussmann (Eaton) | CONN BARRIER STRIP 8CIRC 0.437" | RFQ >> |
![]() |
A319309 | Bussmann (Eaton) | CONN BARRIER STRIP 9CIRC 0.437" | RFQ >> |
![]() |
A31930907 | Bussmann (Eaton) | CONN BARRIER STRIP 9CIRC 0.437" | RFQ >> |
![]() |
A31930907MP | Bussmann (Eaton) | CONN BARRIER STRIP 9CIRC 0.437" | RFQ >> |
![]() |
A319310 | Bussmann (Eaton) | CONN BARRIER STRP 10CIRC 0.437" | RFQ >> |
![]() |
A31931007 | Bussmann (Eaton) | CONN BARRIER STRP 10CIRC 0.437" | RFQ >> |
![]() |
A31931007MP | Bussmann (Eaton) | CONN BARRIER STRP 10CIRC 0.437" | RFQ >> |
![]() |
A31931009MP | Bussmann (Eaton) | CONN BARRIER STRP 10CIRC 0.437" | RFQ >> |
![]() |
A31931107 | Bussmann (Eaton) | CONN BARRIER STRP 11CIRC 0.437" | RFQ >> |
![]() |
A31931207 | Bussmann (Eaton) | CONN BARRIER STRP 12CIRC 0.437" | RFQ >> |
![]() |
A31931209MP | Bussmann (Eaton) | CONN BARRIER STRP 12CIRC 0.437" | RFQ >> |
![]() |
A319314 | Bussmann (Eaton) | CONN BARRIER STRP 14CIRC 0.437" | RFQ >> |
![]() |
A31931404 | Bussmann (Eaton) | CONN BARRIER STRP 14CIRC 0.437" | RFQ >> |
![]() |
A319314S2622 | Bussmann (Eaton) | CONN BARRIER STRIP A3000 SER | RFQ >> |
![]() |
A319314S2623 | Bussmann (Eaton) | CONN BARRIER STRIP A3000 SER | RFQ >> |
![]() |
A319314S2624 | Bussmann (Eaton) | A3000 SERIES 14-POLE BARRIER STR | RFQ >> |






