Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 7448709330 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 7448709330 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
7448709330
| Part No | 7448709330 |
|---|---|
| Manufacturer | Wurth Electronics |
| Description | INDUCT ARRAY 2 COIL 33UH SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Inductance - Connected In Series: | 132µH |
|---|---|
| Tolerance: | ±20% |
| Height: | 0.413" (10.50mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 14 Weeks |
| Current Rating - Parallel: | 2A |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Current Saturation - Parallel: | 4.4A |
| DC Resistance (DCR) - Series: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| DC Resistance (DCR) - Parallel: | 100 mOhm Max |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Detailed Description: | Shielded 2 Coil Inductor Array 132µH Inductance - Connected in Series 33µH Inductance - Connected in Parallel 100 mOhm Max DC Resistance (DCR) - Parallel 2A Nonstandard |
| Shielding: | Shielded |
| Ratings: | - |
| Current Saturation - Series: | 2.2A |
| Number of Coils: | 2 |
| Current Rating - Series: | 1A |
| Size / Dimension: | 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm) |
| Series: | WE-DD |
| Inductance - Connected In Parallel: | 33µH |
| Other Names: | 732-2335-2 |
Introduce
We can supply 7448709330 , send us a request quote to request 7448709330 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 7448709330.The price and lead time for 7448709330 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 7448709330.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





