Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 550014 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 550014 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
550014
| Part No | 550014 |
|---|---|
| Manufacturer | Henkel/Loctite |
| Description | 63/37 WS200 SOLDER PASTE 75GM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Diameter: | - |
|---|---|
| Storage/Refrigeration Temperature: | 35°F ~ 50°F (2°C ~ 10°C) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | Leaded Water Soluble Solder Paste Sn63Pb37 (63/37) Syringe, 2.65 oz (75g) |
| Weight: | 0.165 lb (74.84g) |
| Shipping Info: | Ships with Cold Pack. To ensure customer satisfaction and product integrity, air shipment is recommended. |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | WS200™ |
| Flux Type: | Water Soluble |
| Type: | Solder Paste |
| Other Names: | M00515 |
| Form: | Syringe, 2.65 oz (75g) |
| Wire Gauge: | - |
| Shelf Life: | 6 Months |
| Process: | Leaded |
| Melting Point: | 361°F (183°C) |
| Composition: | Sn63Pb37 (63/37) |
| Shelf Life Start: | Date of Manufacture |
Introduce
We can supply 550014 , send us a request quote to request 550014 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 550014.The price and lead time for 550014 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 550014.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Related parts for 550014
| Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|
![]() |
5500-103J | API Delevan | FIXED IND 10UH 7.88A 16 MOHM SMD | RFQ >> |
![]() |
5500-103K | API Delevan | FIXED IND 10UH 7.88A 16 MOHM SMD | RFQ >> |
![]() |
5500-104J | API Delevan | FIXED IND 100UH 3.44A 84 MOHM | RFQ >> |
![]() |
5500-104K | API Delevan | FIXED IND 100UH 3.44A 84 MOHM | RFQ >> |
![]() |
5500-105J | API Delevan | FIXED IND 1MH 1.08A 844 MOHM SMD | RFQ >> |
![]() |
5500-105K | API Delevan | FIXED IND 1MH 1.08A 844 MOHM SMD | RFQ >> |
![]() |
5500-106J | API Delevan | FIXED IND 10MH 370MA 7.3 OHM SMD | RFQ >> |
![]() |
5500-106K | API Delevan | FIXED IND 10MH 370MA 7.3 OHM SMD | RFQ >> |
![]() |
5500-107J | API Delevan | FIXED IND 100MH 110MA 76 OHM SMD | RFQ >> |
![]() |
5500-107K | API Delevan | FIXED IND 100MH 110MA 76 OHM SMD | RFQ >> |
![]() |
5500-123J | API Delevan | FIXED IND 12UH 7.43A 18 MOHM SMD | RFQ >> |
![]() |
5500-123K | API Delevan | FIXED IND 12UH 7.43A 18 MOHM SMD | RFQ >> |
![]() |
5500-124J | API Delevan | FIXED IND 120UH 2.96A 113 MOHM | RFQ >> |
![]() |
5500-124K | API Delevan | FIXED IND 120UH 2.96A 113 MOHM | RFQ >> |
![]() |
5500-125J | API Delevan | FIXED IND 1.2MH 1.01A 977 MOHM | RFQ >> |
![]() |
5500-125K | API Delevan | FIXED IND 1.2MH 1.01A 977 MOHM | RFQ >> |
![]() |
5500-126J | API Delevan | FIXED IND 12MH 330MA 9.34 OHM | RFQ >> |
![]() |
5500-126K | API Delevan | FIXED IND 12MH 330MA 9.34 OHM | RFQ >> |
![]() |
5500-153J | API Delevan | FIXED IND 15UH 7.05A 20 MOHM SMD | RFQ >> |
![]() |
5500-153K | API Delevan | FIXED IND 15UH 7.05A 20 MOHM SMD | RFQ >> |
![]() |
5500-154J | API Delevan | FIXED IND 150UH 2.78A 129 MOHM | RFQ >> |
![]() |
5500-154K | API Delevan | FIXED IND 150UH 2.78A 129 MOHM | RFQ >> |
![]() |
5500-155J | API Delevan | FIXED IND 1.5MH 920MA 1.18 OHM | RFQ >> |
![]() |
5500-155K | API Delevan | FIXED IND 1.5MH 920MA 1.18 OHM | RFQ >> |
![]() |
5500-156J | API Delevan | FIXED IND 15MH 300MA 10.7 OHM | RFQ >> |
![]() |
5500-156K | API Delevan | FIXED IND 15MH 300MA 10.7 OHM | RFQ >> |
![]() |
5500-183J | API Delevan | FIXED IND 18UH 6.72A 22 MOHM SMD | RFQ >> |
![]() |
5500-183K | API Delevan | FIXED IND 18UH 6.72A 22 MOHM SMD | RFQ >> |
![]() |
5500-184J | API Delevan | FIXED IND 180UH 2.57A 150 MOHM | RFQ >> |
![]() |
5500-184K | API Delevan | FIXED IND 180UH 2.57A 150 MOHM | RFQ >> |
![]() |
5500-185J | API Delevan | FIXED IND 1.8MH 810MA 1.5 OHM | RFQ >> |
![]() |
5500-185K | API Delevan | FIXED IND 1.8MH 810MA 1.5 OHM | RFQ >> |
![]() |
5500-186J | API Delevan | FIXED IND 18MH 260MA 14.8 OHM | RFQ >> |
![]() |
5500-186K | API Delevan | FIXED IND 18MH 260MA 14.8 OHM | RFQ >> |
![]() |
5500-223J | API Delevan | FIXED IND 22UH 6.43A 24 MOHM SMD | RFQ >> |
![]() |
5500-223K | API Delevan | FIXED IND 22UH 6.43A 24 MOHM SMD | RFQ >> |
![]() |
5500-224J | API Delevan | FIXED IND 220UH 2.48A 162 MOHM | RFQ >> |
![]() |
5500-224K | API Delevan | FIXED IND 220UH 2.48A 162 MOHM | RFQ >> |
![]() |
5500-225J | API Delevan | FIXED IND 2.2MH 750MA 1.76 OHM | RFQ >> |
![]() |
5500-225K | API Delevan | FIXED IND 2.2MH 750MA 1.76 OHM | RFQ >> |
![]() |
5500-226J | API Delevan | FIXED IND 22MH 230MA 18 OHM SMD | RFQ >> |
![]() |
5500-226K | API Delevan | FIXED IND 22MH 230MA 18 OHM SMD | RFQ >> |
![]() |
5500-273J | API Delevan | FIXED IND 27UH 6.3A 25 MOHM SMD | RFQ >> |
![]() |
5500-273K | API Delevan | FIXED IND 27UH 6.3A 25 MOHM SMD | RFQ >> |
![]() |
5500-274J | API Delevan | FIXED IND 270UH 2.1A 226 MOHM | RFQ >> |
![]() |
5500-274K | API Delevan | FIXED IND 270UH 2.1A 226 MOHM | RFQ >> |
![]() |
5500-275J | API Delevan | FIXED IND 2.7MH 680MA 2.13 OHM | RFQ >> |
![]() |
5500-275K | API Delevan | FIXED IND 2.7MH 680MA 2.13 OHM | RFQ >> |
![]() |
5500-276J | API Delevan | FIXED IND 27MH 210MA 22.7 OHM | RFQ >> |
![]() |
5500-276K | API Delevan | FIXED IND 27MH 210MA 22.7 OHM | RFQ >> |






