Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 2890975 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 2890975 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
2890975
| Part No | 2890975 |
|---|---|
| Manufacturer | Phoenix Contact |
| Description | ELECTRONIC HOUSING |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| For Use With/Related Products: | 22.5mm Wide Housing |
|---|---|
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Plastic, Non Specified Housing 0.886" W (22.50mm) Gray |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.886" W (22.50mm) |
| Color: | Gray |
| Series: | ME MAX |
| Type: | Housing |
| Other Names: | 277-14751 2890975-ND ME MAX 45 MT 3-3 KMGY |
| Material: | Plastic, Non Specified |
| Features: | - |
Introduce
We can supply 2890975 , send us a request quote to request 2890975 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 2890975.The price and lead time for 2890975 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 2890975.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Related parts for 2890975
| Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|
| 2890 | B&K Precision | DMM DUAL-DISPLAY TRUE RMS | RFQ >> | |
| 2890 | Adafruit | FEATHERWING DOUBLER - PROTOTYPIN | RFQ >> | |
![]() |
2890-00F | API Delevan | FIXED IND 1.2UH 2.4A 75 MOHM TH | RFQ >> |
![]() |
2890-00G | API Delevan | FIXED IND 1.2UH 2.4A 75 MOHM TH | RFQ >> |
![]() |
2890-00H | API Delevan | FIXED IND 1.2UH 2.4A 75 MOHM TH | RFQ >> |
![]() |
2890-00J | API Delevan | FIXED IND 1.2UH 2.4A 75 MOHM TH | RFQ >> |
![]() |
2890-00K | API Delevan | FIXED IND 1.2UH 2.4A 75 MOHM TH | RFQ >> |
![]() |
2890-02F | API Delevan | FIXED IND 1.5UH 2.19A 90 MOHM TH | RFQ >> |
![]() |
2890-02G | API Delevan | FIXED IND 1.5UH 2.19A 90 MOHM TH | RFQ >> |
![]() |
2890-02H | API Delevan | FIXED IND 1.5UH 2.19A 90 MOHM TH | RFQ >> |
![]() |
2890-02J | API Delevan | FIXED IND 1.5UH 2.19A 90 MOHM TH | RFQ >> |
| 2890-02K | API Delevan | FIXED IND 1.5UH 2.19A 90 MOHM TH | RFQ >> | |
![]() |
2890-03F | API Delevan | FIXED IND 1.8UH 1.79A 135 MOHM | RFQ >> |
![]() |
2890-03G | API Delevan | FIXED IND 1.8UH 1.79A 135 MOHM | RFQ >> |
![]() |
2890-03H | API Delevan | FIXED IND 1.8UH 1.79A 135 MOHM | RFQ >> |
![]() |
2890-03J | API Delevan | FIXED IND 1.8UH 1.79A 135 MOHM | RFQ >> |
![]() |
2890-03K | API Delevan | FIXED IND 1.8UH 1.79A 135 MOHM | RFQ >> |
![]() |
2890-04F | API Delevan | FIXED IND 2.2UH 1.64A 160 MOHM | RFQ >> |
![]() |
2890-04G | API Delevan | FIXED IND 2.2UH 1.64A 160 MOHM | RFQ >> |
![]() |
2890-04H | API Delevan | FIXED IND 2.2UH 1.64A 160 MOHM | RFQ >> |
![]() |
2890-04J | API Delevan | FIXED IND 2.2UH 1.64A 160 MOHM | RFQ >> |
![]() |
2890-04K | API Delevan | FIXED IND 2.2UH 1.64A 160 MOHM | RFQ >> |
![]() |
2890-06F | API Delevan | FIXED IND 2.7UH 1.4A 220 MOHM TH | RFQ >> |
![]() |
2890-06G | API Delevan | FIXED IND 2.7UH 1.4A 220 MOHM TH | RFQ >> |
![]() |
2890-06H | API Delevan | FIXED IND 2.7UH 1.4A 220 MOHM TH | RFQ >> |
![]() |
2890-06J | API Delevan | FIXED IND 2.7UH 1.4A 220 MOHM TH | RFQ >> |
![]() |
2890-06K | API Delevan | FIXED IND 2.7UH 1.4A 220 MOHM TH | RFQ >> |
![]() |
2890-08F | API Delevan | FIXED IND 3.3UH 1.19A 305 MOHM | RFQ >> |
![]() |
2890-08G | API Delevan | FIXED IND 3.3UH 1.19A 305 MOHM | RFQ >> |
![]() |
2890-08H | API Delevan | FIXED IND 3.3UH 1.19A 305 MOHM | RFQ >> |
![]() |
2890-08J | API Delevan | FIXED IND 3.3UH 1.19A 305 MOHM | RFQ >> |
![]() |
2890-08K | API Delevan | FIXED IND 3.3UH 1.19A 305 MOHM | RFQ >> |
![]() |
2890-10F | API Delevan | FIXED IND 3.9UH 980MA 450 MOHM | RFQ >> |
![]() |
2890-10G | API Delevan | FIXED IND 3.9UH 980MA 450 MOHM | RFQ >> |
![]() |
2890-10H | API Delevan | FIXED IND 3.9UH 980MA 450 MOHM | RFQ >> |
![]() |
2890-10J | API Delevan | FIXED IND 3.9UH 980MA 450 MOHM | RFQ >> |
![]() |
2890-10K | API Delevan | FIXED IND 3.9UH 980MA 450 MOHM | RFQ >> |
![]() |
2890-12F | API Delevan | FIXED IND 4.7UH 880MA 560 MOHM | RFQ >> |
![]() |
2890-12G | API Delevan | FIXED IND 4.7UH 880MA 560 MOHM | RFQ >> |
![]() |
2890-12H | API Delevan | FIXED IND 4.7UH 880MA 560 MOHM | RFQ >> |
![]() |
2890-12J | API Delevan | FIXED IND 4.7UH 880MA 560 MOHM | RFQ >> |
![]() |
2890-12K | API Delevan | FIXED IND 4.7UH 880MA 560 MOHM | RFQ >> |
![]() |
2890-14F | API Delevan | FIXED IND 5.6UH 760MA 745 MOHM | RFQ >> |
![]() |
2890-14G | API Delevan | FIXED IND 5.6UH 760MA 745 MOHM | RFQ >> |
![]() |
2890-14H | API Delevan | FIXED IND 5.6UH 760MA 745 MOHM | RFQ >> |
![]() |
2890-14J | API Delevan | FIXED IND 5.6UH 760MA 745 MOHM | RFQ >> |
![]() |
2890-14K | API Delevan | FIXED IND 5.6UH 760MA 745 MOHM | RFQ >> |
![]() |
2890-16F | API Delevan | FIXED IND 6.8UH 640MA 1.05 OHM | RFQ >> |
![]() |
2890-16G | API Delevan | FIXED IND 6.8UH 640MA 1.05 OHM | RFQ >> |
![]() |
2890-16H | API Delevan | FIXED IND 6.8UH 640MA 1.05 OHM | RFQ >> |






