Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1456WL3BKBU with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 1456WL3BKBU with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
1456WL3BKBU
| Part No | 1456WL3BKBU |
|---|---|
| Manufacturer | Hammond Manufacturing |
| Description | CONSOLE ALUM 20.26"L X 11.61"W |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Height: | 3.210" (81.53mm) |
|---|---|
| Container Type: | Console |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Detailed Description: | Console Metal, Aluminum Black, Blue Slanted Top 20.260" L x 11.610" W (514.60mm x 294.89mm) X 3.210" (81.53mm) |
| Material Flammability Rating: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Weight: | - |
| Shipping Info: | Shipped from Digi-Key |
| Ratings: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 20.260" L x 11.610" W (514.60mm x 294.89mm) |
| Color: | Black, Blue |
| Series: | 1456 |
| Thickness: | 0.081" (2.06mm) |
| Other Names: | 1456WL3BKBU-ND HM3143 |
| Material: | Metal, Aluminum |
| Design: | Slanted Top |
| Features: | Slope, 15° |
| Area (L x W): | 235 in² (1516 cm²) |
Introduce
We can supply 1456WL3BKBU , send us a request quote to request 1456WL3BKBU pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 1456WL3BKBU.The price and lead time for 1456WL3BKBU depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 1456WL3BKBU.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation








