Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1007354 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 1007354 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
1007354
| Part No | 1007354 |
|---|---|
| Manufacturer | Henkel/Loctite |
| Description | BI58 LM100 AAS90V PASTE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Diameter: | - |
|---|---|
| Storage/Refrigeration Temperature: | 32°F ~ 50°F (0°C ~ 10°C) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | Lead Free No-Clean Solder Paste Bi58Sn42 (58/42) Jar, 17.64 oz (500g) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Shipping Info: | Ships with Cold Pack. To ensure customer satisfaction and product integrity, air shipment is recommended. |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | LM100 |
| Flux Type: | No-Clean |
| Type: | Solder Paste |
| Form: | Jar, 17.64 oz (500g) |
| Wire Gauge: | - |
| Shelf Life: | 6 Months |
| Process: | Lead Free |
| Melting Point: | 281°F (138°C) |
| Composition: | Bi58Sn42 (58/42) |
| Shelf Life Start: | Date of Manufacture |
Introduce
We can supply 1007354 , send us a request quote to request 1007354 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 1007354.The price and lead time for 1007354 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 1007354.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation









