Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 094036150 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 094036150 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
094036150
| Part No | 094036150 |
|---|---|
| Manufacturer | Bopla Enclosures |
| Description | BOX ABS GRAY 15.75"L X 14.17"W |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Height: | 5.906" (150.00mm) |
|---|---|
| Container Type: | Box |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Box Plastic, ABS Gray Cover Included 15.748" L x 14.173" W (400.00mm x 360.00mm) X 5.906" (150.00mm) |
| Material Flammability Rating: | UL94 HB |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Weight: | 5.4 lbs (2.4kg) |
| Shipping Info: | Shipped from Digi-Key |
| Ratings: | IP66, NEMA 4X |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 15.748" L x 14.173" W (400.00mm x 360.00mm) |
| Color: | Gray |
| Series: | 09 |
| Thickness: | 0.157" (4.00mm) |
| Other Names: | 094036150-ND 3260000 902-1369 94036150 |
| Material: | Plastic, ABS |
| Design: | Cover Included |
| Features: | Watertight |
| Area (L x W): | 223 in² (1439 cm²) |
Introduce
We can supply 094036150 , send us a request quote to request 094036150 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 094036150.The price and lead time for 094036150 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 094036150.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Related parts for 094036150
| Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|
![]() |
0940-0-00-01-00-00-03-0 | Mill-Max | CONN PC PIN CIRC .025DIA TINLEAD | RFQ >> |
![]() |
0940-0-00-15-00-00-03-0 | Mill-Max | CONN PC PIN CIRC 0.025DIA GOLD | RFQ >> |
![]() |
0940-0-00-21-00-00-03-0 | Mill-Max | CONN PC PIN CIRC 0.025DIA GOLD | RFQ >> |
![]() |
0940-0-00-34-00-00-03-0 | Mill-Max | CONN PC PIN CIRC 0.025DIA GOLD | RFQ >> |
![]() |
0940-0-00-80-00-00-03-0 | Mill-Max | CONN PC PIN CIRC | RFQ >> |
![]() |
09400005601 | HARTING | ACCESSORY STRAIN RELIEF 200A | RFQ >> |
![]() |
09400005602 | HARTING | ACCESSORY STRAIN RELIEF 100 | RFQ >> |
![]() |
09400005603 | HARTING | HOLDING PLATE | RFQ >> |
| 09400009901 | HARTING | FRAME PANEL MOUNTING SZ6B | RFQ >> | |
| 09400009902 | HARTING | FRAME PANEL MOUNT SZ10B | RFQ >> | |
| 09400009903 | HARTING | FRAME PANEL MOUNT SZ16B | RFQ >> | |
| 09400009904 | HARTING | FRAME PANEL MOUNT SZ24B | RFQ >> | |
![]() |
09400009910 | HARTING | HAN 3 HPR-O-RING-SEALING | RFQ >> |
![]() |
09400009911 | HARTING | HAN 6 HPR-O-RING-SEALING | RFQ >> |
| 09400009912 | HARTING | HAN 10 HPR-O-RING-SEALING | RFQ >> | |
| 09400009913 | HARTING | HAN 16 HPR-O-RING-SEALING | RFQ >> | |
![]() |
09400009914 | HARTING | HAN 24 HPR-O-RING-SEALING | RFQ >> |
![]() |
09400009921 | HARTING | FRAME PANEL MOUNT SZ6B | RFQ >> |
![]() |
09400009922 | HARTING | FRAME PANEL MOUNT SZ10B | RFQ >> |
![]() |
09400009923 | HARTING | FRAME PANEL MOUNT SZ16B | RFQ >> |
![]() |
09400009924 | HARTING | FRAME PANEL MOUNT SZ24B | RFQ >> |
| 09400009925 | HARTING | HAN 24 HPR EASYCON MOUNT PANEL | RFQ >> | |
| 09400009926 | HARTING | HAN 24 HPR EASYCON MOUNT PANEL | RFQ >> | |
| 09400009929 | HARTING | HAN 3HPR SCREW LOCKING ELEMENT | RFQ >> | |
| 09400009931 | HARTING | HAN HPR TOGGLE LOCKING ELEMENT | RFQ >> | |
| 09400009932 | HARTING | HPR LOCKING SCREW + 2 WASHERS | RFQ >> | |
![]() |
09400009933 | HARTING | HAN 3HPR TOGGLE LOCKING ELEMENT | RFQ >> |
![]() |
09400009937 | HARTING | LOCKING SCREW HAN 48HPR M6X35 | RFQ >> |
![]() |
09400009943 | HARTING | RECTANGULAR SEAL FOR HAN 16HPR-A | RFQ >> |
![]() |
09400009944 | HARTING | HAN 24 HPR REGTANGLE SEALING | RFQ >> |
![]() |
09400009955 | HARTING | FRAME PNL MNT SZ24HPR | RFQ >> |
![]() |
09400009956 | HARTING | 16B HPR SCREW MOUNTING FRAME FOR | RFQ >> |
![]() |
09400009959 | HARTING | SET 10X NIRO CORD W CABLE EYE | RFQ >> |
![]() |
09400009965 | HARTING | 48 HPR SCREW MOUNTING FRAME | RFQ >> |
![]() |
09400009971 | HARTING | HAN 48 HPR COVER O-RING-SEALING | RFQ >> |
![]() |
09400009980 | HARTING | GASKET HAN 3HPR SURFACE MOUNT H | RFQ >> |
![]() |
09400009981 | HARTING | SPERRBOLZEN M6 (45MM) | RFQ >> |
![]() |
09400009982 | HARTING | SPERRBOLZEN M6 (50MM) | RFQ >> |
![]() |
09400009983 | HARTING | SPERRBOLZEN M6 (55MM) | RFQ >> |
| 09400030301 | HARTING | CONN BASE BOTTOM ENTRY SZ3A | RFQ >> | |
| 09400030311 | HARTING | CONN BASE BOTTOM ENTRY SZ3A | RFQ >> | |
| 09400030402 | HARTING | CONN HOOD TOP ENTRY SZ3A PG13.5 | RFQ >> | |
![]() |
09400030901 | HARTING | CONN BASE SIDE ENTRY SZ3A PG13.5 | RFQ >> |
| 09400030902 | HARTING | CONN BASE SIDE ENTRY SZ3A | RFQ >> | |
| 09400030950 | HARTING | CONN BASE SIDE ENTRY SZ3A | RFQ >> | |
![]() |
09400030951 | HARTING | CONN BASE SIDE ENTRY SZ3A | RFQ >> |
![]() |
09400030953 | HARTING | CONN BASE SIDE ENTRY SZ3A | RFQ >> |
![]() |
09400035401 | HARTING | 3A HPR HOUSING COVER, TOGGLE LOC | RFQ >> |
![]() |
09400035402 | HARTING | 3A HPR HOUSING COVER, TOGGLE LOC | RFQ >> |
![]() |
09400035403 | HARTING | 3A HPR HOOD COVER, TOGGLE LOCKIN | RFQ >> |







